Vážení příznivci tradičního zpracování ovoce a zeleniny, právě dnes jsme odstartovali další ročník největší marmeládové soutěže ve střední Evropě.

Přestože není v současnosti jasné, jak budou na podzim vypadat podmínky pro pořádání veřejných akcí, rozhodli jsme se po delším přemýšlení nepřerušit sedmiletou tradici ani v těchto zvláštních časech. Jsme rádi, že svou tradici v udělování záštity neporušili ani zástupci Libereckého kraje, takže i ročník 2020 proběhne pod záštitou členky rady kraje paní Květy Vinklátové a hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty.

Právě ode dneška lze stáhnout na stránkách soutěže aktuální interaktivní přihlášku. Tu si můžete vyplnit v počítači a vytištěnou a podepsanou ji přiložit ke svým soutěžním vzorkům. I letos budeme marmelády, džemy i povidla přijímat na sběrných místech až do 15. října. Hodnocení poroty proběhne na začátku listopadu tak, abychom mohli vyhlášení výsledků uspořádat první listopadovou sobotu, což v letošním roce vychází na 7. listopad. Vzhledem k výše popsané nejistotě v podmínkách pořádání hromadných veřejných akcí prozatím nedokážeme říci, zdali proběhne veřejná ochutnávka soutěžních vzorků s hlasováním o cenu publika, tak jak ji známe z předešlých ročníků, nebo budeme realizovat vyhlášení výsledků přes internet. V každém případě i letos oceníme nejlepší tvůrce marmelád a džemů. Samozřejmě se nám více zamlouvá varianta s živými soutěžícími, ale musíme mít zároveň připraven i plán „B“.

Milí čtenáři, ať to bude na podzim tak či tak, základ je mít dostatek soutěžních vzorků, aby bylo co hodnotit. Proto neváhejte, vařte marmelády, džemy i povidla a přihlašujte je do naší soutěže, v níž není poražených a nikdo neodchází s prázdnou. Zároveň Vás chceme požádat, abyste šířili myšlenku JamParády i mezi své přátele i známé, za což Vám předem děkujeme.