Vážení milovníci marmelád, džemů i povidel,

je nám mimořádnou ctí vás srdečně pozvat na vyhlášení výsledků 11. ročníku naší Kunratické JamParády. Připravili jsme pro vás jedinečnou událost, která pokračuje v tradici oslavování těch nejlepších marmelád, džemů a povidel, které vznikají kombinací ovoce a cukru a lidskou invencí a umem.

Již nyní si zapište do svých kalendářů slavnostní den – sobotu 4. listopadu. Prostory našeho kulturáčku se pro vás otevřou v 15 hodin. Od této chvíle až do 17 hodin budete moci ochutnat 481 přihlášených vzorků a vybrat své favority v rámci veřejného hlasování. V 17 hodin pak nastane chvíle napětí, neboť začneme vyhlašovat výsledky 11. ročníku a budeme předávat ocenění těm nejlepším. Nakonec, jakožto vzpomínku na tento výjimečný den, obdrží všichni účastníci pamětní listy a upomínkovou drobnost.

Pro nové účastníky upřesňujeme místo konání, které se nachází na adrese Kunratice 101, 464 01 Kunratice (GPS 50.9211800N, 15.0259906E). Parkování vozidel tradičně proběhne ve dvoře „zámečku“ č.p. 1. Odkaz na mapu https://mapy.cz/s/cojajesuhu

A protože jsme si vědomi, že někteří z vás k nám přijdete z daleka, připravili jsme pro vás celodenní program, aby se vám vaše cesta k nám vyplatila naplno. Chystáme pro vás a ostatní zájemce o naši soutěž zážitek, který si jistě užijete a nikdy na něj nezapomenete.

Za prvé, máme domluvenou exkurzi do heřmanické sklárny Spider Glass, kde se vyrábí medaile pro naši soutěž (a nejen ony). Ukáže se vám svět skla v celé jeho kráse a pestrosti. A kdo by vás mohl lépe provést sklárnou než její majitel a zkušený sklář Josef Novotný? Ten je významným podporovatelem naší soutěže od jejího počátku. Prohlídka je naplánována od 10 hodin v sousedních Heřmanicích (adresa sklárny – Heřmanice č.p. 7). Expozice sklárny je velmi zajímavá a určitě vás zaujme. A to není vše! Sklárna nabízí i možnost nákupu, takže pokud jste ještě nesehnali ten pravý vánoční dárek, možná ho najdete právě zde. Co třeba šperk zhotovený v této unikátní sklárně? 😉

Po návštěvě sklárny bude čas na oběd ve Frýdlantě, kde doporučujeme restauraci Bílý Kůň na náměstí, v níž si můžete příjemně posedět a ochutnat místní gastronomii.

Po obědě si mohou přijít na své milovníci historie…
Vyslyšeli jsme zajímavý podnět jednoho z účastníků, který si loni povzdechl nad tradičním termínem vyhlášení Jamparády. To probíhá vždy po skončení návštěvní sezóny většiny našich památek. Přestože je tomu tak i letos, připravili jsme pro vás něco mimořádného! Ve spolupráci s panem kastelánem Jiřím Holubem, který spravuje státní hrad a zámek Frýdlant, jsme domluvili exkluzivní prohlídku této památky, právě pro vás, účastníky Jamparády. Tato hodinová prohlídka je naplánovaná na 13 hodinu, takže byste měli v pohodě stihnout začátek slavnostního vyhlášení, resp. otevření sálu KD.

Zájemce o prohlídku žádáme o zaslání e-mailu na info@jamparada.cz, abychom věděli, kolik vás bude a mohli vám zaslat bližší informace o podmínkách účasti (někteří z vás tak již učinili, za což děkujeme).

Kdo by oželel prohlídku hradu a zámku, může se vydat do podzámčí a navštívit Pivovar Albrecht (Hejnická 4073, 464 01 Frýdlant), který je rovněž dlouholetým partnerem Kunratické JamParády. Zde mají krom výborného řemeslného piva i tradiční hospodské chuťovky. Otevírají ve 12 hodin a my jsme pro vás domluvili možnost komentované prohlídky s ochutnávkou. Opět bychom potřebovali vědět počet lidí, kteří by o prohlídku měli zájem. Zvýhodněná cena prohlídky je 150 korun.

Odpoledne tak bude ve znamení kulturních zážitků. Ať se rozhodnete pro zámek či pivovar, měl by vám zbýt čas na přesun do Kunratic, kde v 15 hodin otevíráme sál KD.

Velice se těšíme na vaši účast a pevně věříme, že si tento den užijete stejně jako my při jeho přípravě.

S pozdravem,
tým JamParády

P.S. Informace opět pro vzdálenější účastníky, kteří by chtěli přespat na Frýdlantsku. Tradiční partner soutěže Zámecký dvůr Černousy opět nabízí své kapacity pro přenocování „marmeládníků“ a po vyřčení tajného hesla „JamParáda“ i drobnou slevu za nocleh.