To, že se naše obec v loňském roce stala nositelkou rekordu za uspořádání největší marmeládové soutěže od nás již víte. Co však může být pro mnohé překvapením je fakt, že naše obec obdržela ještě jeden titul. 

Stalo se tak letos v květnu a byla to ta pomyslná třešnička na pořadatelském dortu. Pelhřimovskou Agenturu Dobrý den, jejíž prezident Miroslav Marek u nás v loňském roce hodnotil ustanovení rekordu, naše soutěž okouzlila natolik, že se rozhodli udělit naší obci ještě titul „Rekordman roku“ v kategorii „Rekordy měst a obcí“.

Toto pro obec významné ocenění byli v Praze za pořadatele na sklonku května převzít Jiří Poděbradský a Milan Götz. Slavnostní předávání titulů se odehrávalo v nádherném prostředí Saly Terreny ve Valdštejnské zahradě v Senátu Parlamentu České republiky. Ocenění předávali zástupci horní komory Parlamentu České republiky a akce se konala pod záštitou jejího předsedy Miloše Vystrčila. Na velkou část slavnostního odpoledne dorazil v přeneseném slova smyslu i původní majitel zahrady, a sice Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, který každému z oceněných věnoval svůj tolar.

Naše obec se prostřednictvím uděleného titulu zařadila do úžasné skupiny zajímavých ale i významných lidí z celé České republiky. Více se o celé události můžete dozvědět na stránkách Agentury Dobrý den (ZDE).